Rissanzeige mit Fluxa HRS

 

P7210681

 

Çatlak Kontrolü

Doğru çözüm

HFP, çatlak kontrolü alanında da bilinen bir firmadır. Magnaflux yöntemi sayesinde yüzey hataları veya yüzeye açık olan hasarların son derece yüksek kalite ile işlenmesi mümkündür.


HFP, kontrol yönergelerinize göre hareket ederek, müşterilerinizin son derece yüksek kalite ve güvenlik taleplerini karşılayabilir.


Ferromanyetik bir malzemenin mıknatıslandırılması sırasında manyetik alan çizgileri, en düşük direncin olduğu yolu aradıklarından, manyetik açıdan en iyi ileten medyumdan geçirilir. Manyetik alan çizgileri, çatlak gibi manyetik iletkenliği iyi olmayan bir bölgeye geldiğinde, yüksek manyetik dirençten dolayı manyetik akı değişir. Bu manyetik akı değişikliği yüzeyde bir manyetik akı kaçağı oluşturur. Yüzeyde oluşan bu manyetik akı kaçağı da ferromanyetik parçacıkların toplanmasına yol açar ve böylece yüzeyde hataların tespit edilmesi mümkün olur.


Kontrol işlemi için, malzeme mıknatıslandırılırken ilgili parçanın yüzeyine mıknatıslandırılabilir parçacıklar serpilir. Parçacıklar, oluşturulan manyetik alan sayesinde, çatlak geometrisi boyunca bulunan manyetik akı kaçağı üzerinde toplanır. Mıknatıslandırılabilir parçalar renklendirici malzeme ile kaplanarak görsel olarak ön plana çıkarılır ve böylece görünür hale getirilir.

 


Kısa ve öz

  • Magnaflux yöntemi, çap 500 x 1.000mm uzunluk
  • Prototip imalatı, ayrıca küçük ve orta ölçekli seri üretim, kitle üretim
  • Güçlü yönlerimiz: Kısa teslimat süreleri, hızlı teklif oluşturma, süreç istikrarı, talebe bağlı olarak test ya da süreç raporları hazırlarız, işletmemizin esnekliği sayesinde ihtiyaçlara çok hızlı cevap verebiliriz!

Turning

Tornalama

ŞIMDI ÖĞREN

Fräsen

Frezeleme

ŞIMDI ÖĞREN

Verzahnen

Dişli Açma

ŞIMDI ÖĞREN

Schleifen

Taşlama

ŞIMDI ÖĞREN

Mess- und Prüftechnik

Ölçme ve Kontrol

ŞIMDI ÖĞREN

Sägen

Hassas Kesim

ŞIMDI ÖĞREN

Montage

Montaj

ŞIMDI ÖĞREN

Risse prüfen

Çatlak Kontrolü

ŞIMDI ÖĞREN

Oberflächenbehandlung

Yüzey İşleme

ŞIMDI ÖĞREN

Schweißen

Kaynaklama

ŞIMDI ÖĞREN

Wuchten

Balans Ayarı

ŞIMDI ÖĞREN

HimmelFreundPointner
Maschinen- und Fertigungstechnik GmbH

Gunskirchenerstraße 19, 4600 Wels

Tel:     +43 7242 / 2790-0

Fax:     DW-9100

Mail:    info(at)hfp-cnc.com

Logo rund HFP weiss 300 transparent

Suche